Terörle Amaçlanan

  0
  1

  Fransa’nın başkenti Paris büyük bir terör saldırısı ile sarsıldı, yüzlerce ölü. Dün Ankara’da bu gün orada yarın başka bir yerde. Terörün her türlüsünü kınıyor, telin ediyoruz. Hiç bir felakete sevinilmez. Türkiye′de terör saldırıları olduğunda vurdumduymaz tavır takınan batılı devletler inşallah uyanırlar da topyekûn teröre karşı ciddi bir tavır alarak işbirliği içersine girerler.

  Antalya′da gerçekleştirilen G20 toplantısının teması her ne kadar ekonomik görünse de asıl amaç konjoktürel değişimle birlikte siyasidir. Aynı zamanda teröre karşı ortak tavır alınması için büyük bir fırsattır.
  Terörün hiçbir haklı gerekçesi olamaz. Terörün dini, imanı, rengi, cinsiyeti olmaz. Terörün hiçbir insani ve İslami yönü de yoktur! İnsanlığın huzur, güven ve barış içinde yaşamaları için dünyadaki bütün terör odaklarının yok edilmesinde ortak fikir, tavır ve karar birliğine varılmalıdır.

  Atalarımız; “rüzgâr ekersen fırtına biçersin.” demişler. Batı ektiğini biçiyor… Teröristleri oluşturan, gizliden yardım ve destek veren, bunlarla ülkelerde değişim ve dönüşümleri yapmaya çalışan başta ABD olduğunu kendileri söylüyorlar. IŞID’ı Biz kurduk diyen CIA yetkilisiydi. ABD Eski Büyükelçisi Yahudi asıllı Abramowitz’in, “Müslümanları hizaya getirin” şeklinde açıkça tehdit edici bir üslupla Türkiye′ye verdiği mesaj, ABD derin devletinden değişik üsluplarda ve şekillerde böyle tekrarlanmış ve dile getirilmiştir.

  Hatırlarsak 2001 yılında dönemin ABD Başkanı 11 Eylül hadisesini bir başlangıç sayarak haçlı seferini başlatmış, 22 İslam ülkesinin sınırlarının ve rejimlerinin değişeceği BOP projesi olarak gündeme almış, bu günküler de buna işlerlik kazandırılmıştır. Buna göre, İslam ülkelerinin siyasetleri, “liberalleşme”, “demokratikleşme” ve “modernleşme” adı altında, Amerika’nın istediği şekilde biçimlendirilmeli ve “hizaya” getirilmelidir! Bunun yanında Müslümanların İslam anlayışı da, ABD’nin belirlediği ve istediği boyutlara indirgenmelidir!

  Arap dünyasında olabilecek toplumsal olayları Wikileaks belgelerinden öğrenmiştik… Son dönemdeki olaylar meşhur “Domino teorisini” ispatlarcasına gelişmekte. İşte Tunus’ta ve Mısır’da düğmeğe basılan Soros’un CIA destekli operasyonlarının temel amacı İslam ülkelerini “hizaya getirme” operasyonlarının ilk adımları oluyordu. Devletler meşru olmayan güçleri devreye sokarak, tarafları birbirine kırdırarak son darbeyi de kendisi vurarak sonuca gider. ABD Silahlandırdığı grupların sahadaki kazanımlarını arttırarak siyasi çözümde Rusya ve Batı ile yapılacak antlaşmalarda masaya eli güçlü bir şekilde oturmak amacındadır.

  Libya’da, Irak’ta, Suriye’de, Mısır’da, Yemen’de, Filistin’de ve dünyanın diğer yerlerinde Müslümanlara yapılanları düşünün. Bizi yıllardır terör belasıyla meşgul edip, kırk bin insanın ölümüne sebep olanların yaptıklarını, vebalini, kayıplarımızı düşünün…

  PKK-PYD-YKP-PJK-DEAŞ gibi tüm terör örgütlerinin arkasındakiler, dünya barışına katkı koymak istiyorlarsa acilen ülkeler arası işbirliği kurarak terör örgütlerinden desteklerini çekmelidirler!.. Şunu bilmelidirler ki, bugün Türkiye ve Ortadoğu′nun başına bela olan terör yarın sizlerin başına bela olabilir.

  Halen düşündükçe; emperyalizmin insanları nasıl yok ettiğini gördükçe, kardeşi kardeşe kırdırdığını, milyonlarca masum insanları yurtlarından kopardığını gördükçe içim sızlamakta, bunlara sebep olanlara beddua ederken, Müslümanların dinden ve birbirinden kopukluğuna üzülmekteyim…

  Ey ABD, ey Batı! Her alanda bunca insana neler yapmadınız ki… Söylem ve eylem tersliği oluşturan kim? Müslümanları koyun yerine koyup boğazlarken, kardeşi kardeşe kırdırırken, milyonları ülkelerinden göçe zorlarken, acaba insanlığınızı sorguladınız mı? Bir empati yaptınız mı, ne kadar masumsunuz? Bir gün gelir bu zulüm denizinde boğulursunuz. Artık hatalardan ders almalısınız. Ey Emperyalizm tüm güçleri, bölgeye el koymaya çalışanlar, yerli kölelerle ülkemiz üzerinde parçalama provaları yapanlar yas tutarak, terörü kınayarak bu bela defedilemez.

  Emperyalizmin ateşlediği bu yangın söndürülmelidir. Elbet bir gün, fakat muhakkak bir gün, bu zulüm sona erecek, zalimler hesaba çekilecektir! Mazlumlar gülecek, zalimler hâk ile yeksan olacaktır! Dünyanın barış ve huzur içinde yaşaması için, İslam’a olan ilgisi ve ihtiyacı artacaktır. Hz. Peygamberin ‘veda hutbesindeki ‘tebliğine, Medine anayasasına’ ihtiyaç artacaktır… İnsanlığın her türlü hak ve hürriyetini sağlayacak olan dinin İslam olduğu anlaşılacaktır…

  Terörün her türlüsünü şiddetle kınıyoruz. Terörün, teröristin İslam’la bir ilgisi olamaz. İslam barış, huzur ve insanlık dinidir!
  Bizler ülke ve toplum olarak zulüm sisteminin taşeronu olmadan, mazlumun yanında yer alarak, terörün her türlüsünü kınayarak, barış toplumu örneği oluşturmalıyız. Türkiye, artık bölgesel güç merkezi olduğunu görerek, ABD’nin ve Batı’nın istediği ve dayattığı barış sistemlerini değil, tarihi misyonuna uygun adımlar atarak bölge ve dünya barışına öncülük yapmalıdır. Türkiye devlet tecrübesi, tarihi kimliği ve kültürüyle bunu yapabilecek durumdadır.

   

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here