1. Bestami Yazgan Şiir Yarışmasının Sonuçları Belli Oldu

  0
  1

  Hem yazdığı şiirlerin hem de çocuk edebiyatına kazandırdığı hikâyelerin yanında öğretmen kimliğiyle de Türk eğitimine katkı veren önemli isimlerden şair-yazar Bestami Yazgan adına düzenlenen 1. Bestami Yazgan Şiir Yarışması’nın sonuçları belli oldu.

  Bestami Yazgan’ın yıllardır öğretmenlik yaptığı İhlas Koleji tarafından düzenlenen yarışmaya toplam 284 şiir katıldı. Bu şiirler arasında Rize Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Mahmut Tahir Yıldıran’ın “Biliyor musun?” isimli şiiri birinci oldu.

  Yarışmada Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesinden Selvinaz Taşdemir ikinci, Kocaeli Kamer Öncel Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Dilara Adak ise üçüncü oldu.

  Yarışmaya katılan şiirler için kurulan jüride ise İhlas Koleji öğretmenleri Dr. Hayrettin Sağdıç, Fatih Ceylan ve Ahmet Rasim Akdağ’ın yanı sıra Şair Yusuf Dursun ve Şair Ahmet Efe yer aldı.

  Yarışmada dereceye giren öğrencilere para ödülünün yanı sıra ilk ona giren bütün öğrencilere Nar Yayınları tarafından Bestami Yazgan′ın dört şiir kitabı hediye olarak verilecek.

  Bu önemli yarışmanın ödül töreni ise 13 Mayıs Çarşamba günü saat 14.00’te Özel Marmara Evleri İhlas Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda yapılacak.

  Özakay: “Bestami Yazgan Gibi Bir Şairin Okulumuzda Öğretmenlik Yapması Onur Verici.”

  Yarışmanın organizasyonunu gerçekleştiren Özel Marmara Evleri İhlas Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hamdi Özakay yaptığı açıklamada “1. Bestami Yazgan Şiir Yarışması”nı ilk defa yapmamıza rağmen yarışmaya çok fazla katılım oldu. Gençler büyük teveccüh gösterdiler.” dedi. Sözlerine devam eden Özakay “Gönül ve dava adamı Bestami Yazgan 13 yıldır İhlas Eğitim Kurumlarında öğretmenlik yapmaktadır. Şiirleriyle ülkemize ve insanlığa ışık tutmaktadır. Bu yarışma neticesinde ülkemiz yeni şairler kazanacaktır.” İfadelerini kullandı.

  Yazgan: “İhlas Kolejine ve Yarışmaya Katılanlara Teşekkür Ederim.”

  Otuz altı yıllık öğretmen olduğunu, otuz yıldan bu yana şiir bayrağını dalgalandırmaya çalıştığını söyleyen Bestami Yazgan, “İhlas Eğitim Kurumlarının bizim adımıza Türkiye genelinde bir şiir yarışması düzenlemesi sanat hayatımda unutulmayacaklar arasında şimdiden yerini aldı. Bu, benim için büyük bir onurdur. İnanıyorum ki bu yarışmaya katılanlardan büyük şairler çıkacaktır. Bu vesileyle yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen İhlas Kolejine ve Türkiye’nin dört bir tarafından yarışmaya katılan öğrencilere teşekkür ederim.” diyerek duygularını ifade etti.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here