Hakkımızda

MİLLET Eğitim, Kültür, Sanat, Sosyal yardım ve Hayır DERNEĞİ İstanbul Şubesi 2009 yılında kurulmuş olup; Kuruluş amacı doğrultusunda milletimizin birliği, ülkemizin dirliği ve devletimizin yücelmesi için faaliyet göstermektedir. Faaliyet alanlarımız tüzüğümüzde açıkça belirtilmiştir. Millet Derneği kuruluş itibariyle genç sayılsa da muhteşem bir maziye ve devasa bir kültür birikimine sahiptir. Yeniden Milli Mücadele hareketinden doğmuştur. Derneğimizi kısa ve öz olarak şöylece anlatabiliriz.

“Bir ocak ki; Yıllar boyu Yunus gibi senin ızdırabınla ağladı. Çileni çile yaptı, iradelerini, emellerini otağ kıldı, bayraklaştırdı… Binlerce yiğidi kardeş yaptı, kaynaştırdı. Dostu sevindiren, düşmanı yerindiren bir birlik kıldı. Orada senin çilen vardır. Senin çilen ve gözyaşın o ocağın mübarek ateşidir; senin muhteşem tarihin o ocağın sancağıdır. Senin mübarek dinin o ocağın nurudur, aydınlığıdır. Ey yüce milletim! Bu ocağın adı; Yeniden Mili Mücadeledir.” Aykut EDİBALİ (1978 Ankara-İzmir ve Trabzon konferanslarından)

Yeniden Milli Mücadele’nin dalgalandırdığı sancaktan ilham alarak kurulan MİLLET DERNEĞİ yine kültür, kitap demekte, tarihi büyüklüğümüzün farkında, çağın bize yüklediği görevin idrakinde olarak Müslüman Türk Milleti’nin geleceğini emanet edeceği gençleri milli bir şuur ve manevi bir bilinçle yetiştirme gayreti içindedir.  İnanıyoruz ki “Türk kültür ve medeniyeti atinin medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır.”

Millet Derneği; milli kültürümüzü zenginleştirmeyi amaçlayan, ülkemizin, insanlığın problemlerine çözüm üretme gayretinde olan ve insanımızı Hz. İnsan yapmak idealine sahip öncü ve örnek bir kuruluş olmak niyetindedir.